Bugun...
Bizi izleyin:Başkan Güngör, “Esnafımıza 3 Bin 753 Geçici İş Yeri Oluşturduk”

Tarih: 27-10-2023 20:07:36 Güncelleme: 27-10-2023 20:31:36 + -


Başkan Güngör, “Esnafımıza 3 Bin 753 Geçici İş Yeri Oluşturduk”


Başkan Güngör, “Esnafımıza 3 Bin 753 Geçici İş Yeri Oluşturduk”

 

Trabzon Caddesi’nde kurulan geçici iş yerlerinde esnaflarla bir araya gelen Başkan Güngör, “Şehir genelinde toplam 4 bin 55 geçici iş yeri planlandı ve bunların 3 bin 753’ü tamamlandı. İnşallah kısa sürede esnafımızı kalıcı iş yerlerine de kavuşturacağız” dedi.

 

Daima esnafın yanında olan, taleplerini dinleyen ve sorunlarını çözüme kavuşturmak için gayret gösteren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Trabzon Caddesi’nde oluşturulan geçici iş yerlerinde ticari faaliyetlerini sürdüren esnafları ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri Hanifi Toptaş ve Ramazan Kibar’ın da yer aldığı ziyarette esnaflarla sohbet eden ve taleplerini dinleyen Başkan Güngör, “Trabzon Caddesi üzerinde kurulan geçici iş yerlerinde ticari faaliyetlerini sürdüren esnaflarımızı ziyaret ettik. Gayret ve desteklerini gördük. Bu da gerçekten bizleri çok mutlu etti. Şehir genelinde toplam 4 bin 55 geçici iş yeri planlandı ve bunların 3 bin 753’ü tamamlandı. İnşallah kısa sürede esnafımızı kalıcı iş yerlerine de kavuşturacağız” dedi.

Ticari Hareketliliği Sağladık

Deprem sonrası şehrin normalleşmesi noktasında geçici çarşıların önemine değinen Başkan Güngör, “Şehrimizin normalleşmesi için ticari faaliyetlerin sürdürülmesi gerekiyor. Depremin ardından hemşehrilerimize geçici barınma merkezleri oluşturduktan sonra esnafımıza da geçici iş yerleri kurduk. Hayatın normalleşmesi ancak bu şekilde mümkün olabilir. Şehrin ticari hareketliliğini sağlamak için öncelikli işlerimizden birisi geçici çarşılar oluşturmak oldu. Bunun için çok büyük gayret gösterdik” cümlelerini kaydetti.

 

Kentsel Tasarım Projesinde Süreçler İlerliyor

Bakanlık tarafından şehir merkezinde başlatılan kentsel tasarım projesi hakkında bilgiler aktaran Güngör, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız tarafından şehir merkezimizde başlatılan ve temelini attığımız kentsel tasarım projesinde süreçler ilerliyor. Azerbaycan Devleti tarafından şehrimize kazandırılacak bin bağımsız bölümden oluşan Azerbaycan Mahallemizin de inşası hızla sürüyor. Şelale Park’tan başlayıp Milli Eğitim Müdürlüğümüze kadar olan kısımda 640 konut ve 117 iş yerinin ihalesi yapıldı, müteahhit teslim aldı. İnşallah burası da hızlı bir şekilde ayağa kalkacak” diye konuştu.
Bu haber 358 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
 • Atatürk
  Atatürk
 • Fantastik
  Fantastik
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • Bebişler
  Bebişler
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
  ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
 • Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
  Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
 • Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
  Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
 • Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
  Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
 • Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
  Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
 • Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
   Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
VİDEO GALERİ
YUKARI