Bugun...
Bizi izleyin:“Bbp, üye sayısını en fazla artıran parti oldu!”

Tarih: 07-10-2021 11:20:56 + -


“Bbp, üye sayısını en fazla artıran parti oldu!”


“Bbp, üye sayısını en fazla artıran parti oldu!”

BBP’den ‘Kaybedenler’ Açıklaması!

BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, son zamanlarda bazı basın yayın organlarında, “Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşları BBP’den istifa ederek, ayrılarak parti kuruyorlar” şeklinde çıkan haberlere ilişkin bir açıklama yaptı.

Tunç, açıklamasında; partiden uzun zaman önce istifa edenler, parti disiplin kurulunca ihraç edilenler ve son kurultayda genel başkanlığa aday olup ta kaybetmeyi hazmedememiş olanların, BBP’den ayrılarak ayrı bir parti kurma hazırlığı içinde oldukları yönünde algı oluşturmaya çalıştıklarını ifade etti.

“Bbp, üye sayısını en fazla artıran parti oldu!”

Açıklamalarda ve haberlerin içeriğinde, sanki çok yakın bir zamanda istifa etmişler ve yeni parti kurmak için hazırlık yapıyorlar algısı oluşturulmaya çalışıldığına dikkat çeken BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç; parti kurma hazırlığı yaptıkları belirtilen şahısların, önemli bir kısmının çok önceden partiden istifa ettiklerini aktardı. Bu isimlerden bir kısmının da BBP ‘Disiplin Kurulu’ tarafından ‘ihraç’ edilenler, görevden alınanlar veya talep ettikleri halde görev verilmeyenlerden oluştuğunu vurgulayan Tunç, şunları kaydetti: “Bu isimlerden Bir kısmı ise 18 Ekim 2020 Tarihinde yapılan Büyük Kurultay’da aday olmuş, liste çıkarmış ve yapılan oylama neticesinde delegenin iradesine saygı görmeyerek kaybetmeyi hazmedememiş olanlardır. Büyük Birlik Partisi bir siyasi partidir ve her siyasi partide olduğu gibi istifalar da, katılımlar da olabilir. Büyük Birlik Partisi’nde bir çatlak veya tartışma olduğu algısını yaratmaya çalışanlar, Yargıtay’ın düzenli olarak açıkladığı, partilerin üye sayıları ile ilgili istatistiklere baksalardı, 2021 yılında bütün partiler içinde üye sayısını en fazla, (yüzde 200’ün üzerinde) artıran partinin Büyük Birlik Partisi olduğunu görebilirlerdi.”

“MUHSİN YAZICIOĞLU İLE HESABI OLANLAR BBP ÜZERİNDEN HESAPLAŞMAK İSTEMEKTEDİRLER”

BBP’nin teşkilatlanma performansı açısından da, Türkiye’nin en geniş alana yayılmış partilerinden biri olduğunu bildiren Tunç, şu ifadelere yer verdi: “Üstelik bütün bu gelişme ve başarılar hiçbir yerden, kişi ve kuruluştan maddi destek almadan, tamamen yöneticilerimizin, üyelerimizin katkıları ile elde edilmiştir. Geçmişte Merhum Muhsin Yazıcıoğlu ile hesabı olanlar; şimdi Muhsin Yazıcıoğlu meftunu, yol arkadaşı kisvesi altında O’nun emaneti olan ve ilkelerinin yaşatıldığı Büyük Birlik Parti’si üzerinden hesaplaşmak istemektedirler. Büyük Birlik Partisi, Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun Kurucu Genel Başkanı olduğu partidir. Ve son nefesine kadar da Büyük Birlik Partisinin büyümesi ve fikriyatı için mücadele etmiştir. Onun sağlığında da çeşitli saiklerle partiden ayrılanlar olmuştur. Binaenaleyh; Muhsin Yazıcıoğlu’nun yol arkadaşları, Büyük Birlik Partisi’nde ve Alperen Ocakları’nda görev alanlar ve her şartta gemiyi terk etmeyenlerdir. Gerisi lafı güzaftan ibaret olup nezdimizde de bir itibarı yoktur. Netice itibariyle bir takım basın yayın organlarında, lanse edilmeye çalışıldığı gibi, Büyük Birlik Partisi içinde herhangi bir çatlak veya çatışma yoktur. Bu manada yapılan, yapılmaya çalışılan algı ve manipülasyonlar, bizi doğru bildiğimiz yoldan ve inandığımız değerlerden asla vazgeçiremeyecektir.”
Bu haber 686 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
 • Manken
  Manken
 • Atatürk
  Atatürk
 • Fantastik
  Fantastik
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • Bebişler
  Bebişler
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
  ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
 • Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
  Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
 • Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
  Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
 • Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
  Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
 • Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
  Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
 • Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
   Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
VİDEO GALERİ
YUKARI