AK Parti Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediye Başkan Aday adayı Necati Okay Gazetemizi Ziyaret etti…

AK Parti Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediye Başkan Aday adayı Necati Okay  Gazetemizi Ziyaret etti…
Necati Okay,Dulkadiroğlu İlçemizi,yeniden dizayn ederek bölgemizin en güzel semtlerinden biri haline getireceğiz.11.09.2013 14:22

AK Parti Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediye Başkan Aday adayı Necati Okay

Gazetemizi Ziyaret etti…  Hoş sohbetin ardından Okay’a merak ettiklerimizi sorduk

Sayın Okay: Sizi Dulkadiroğlu Belediye Başkan Aday Adayı olmaya iten neden nedir?

Şimdi biz on iki yıldır Kahramanmaraş’ta siyaset yapıyoruz. Bu on iki yıl siyasi teşkilatların farklı kulvarlarında bize bir tecrübe kazandırdı. Amacımız bu kazandığımız deneyimi belediyecilik kulvarında vatandaşımızın istifadesine sunmak. On iki yıl teşkilatçılık zor bir işti. Biz bunu elimizden geldiğince en iyi şekilde yapmaya çalıştık. Bunun son beş yılında da merkez ilçe başkanlığı yaptık. Sahayı çok iyi bilmemiz insanları yakinen tanımamız bize ve Kahramanmaraş’a da Büyükşehir yapılandırmasından bu şekilde bir ilçe belediyesinin organize edilmesi sıfırdan başlayıp yeni bir belediye kurulması da çok önemli. Bu siyasi tecrübemizi başka bir branşta Kahramanmaraş’ımızın istifadesine sunmak amacı ile merkez teşkilatımız, milletvekillerimiz uygun görürlerse Ak Parti’den Dulkadiroğlu Belediyesinin Aday Adayı olmayı düşünüyorum. Neden Dulkadiroğlu diye sorarsanız da bu bölgenin 12 Şubat’a göre daha fazla hizmete ve dönüşüme ihtiyacı olmasıdır. Bir klasik görüş vardır şehirler batıya doğru büyür diye aslında bu böyle değil şartlarını iyileştirdiğiniz takdirde şehirler doğuya doğruda büyür. Ülkemizde de bunun örnekleri var bizde bu bölgeyi yeniden dizayn ederek bölgemizin güzel semtlerinden biri haline getireceğiz. Planlama itibari ile batıya göre eksikleri olan bir bölge, 12 Şubata göre biraz daha zor bir bölge ama biz işin zoruna talibiz. Bu bölgedeki vatandaşlarımızın da üst düzey belediyecilik hizmetine ihtiyacı var inşallah bunu da biz yerine getirmeye çalışacağız.

Kenthaber: Dulkadiroğlu ilçemizde her düşünceden, siyasi oluşumdan ve gruptan insanlar var. Dulkadiroğlu ilçemizi toparlamak zor olmayacak mı?

O bölgenin daha fazla hizmete ihtiyacı olacağı doğru, zaten belediyecilik kolay bir iş değil. Yani biz neye karar verdiğimizi, neye talip olduğumuzu biliyoruz. Çok zor ve ağır bir işe talibiz. Ama arkadaşlarımızla yoğun bir tempo halinde bölgeyi daha yaşanır ve ferah bir hala getirmek için elimizden geleni yapacağız. Gerek Büyükşehir yapılandırmasından kaynaklanan gelir artışı, gerekse Büyükşehir ilçe belediyelerinin iş bölümü ve yeni oluşturulacak kadrolar ile bu işin çokta zor olmayacağı kanaatindeyim. Çünkü hizmet ile gelir doğru orantılıdır. Ne kadar kaynak elinizde var ise o kadar hizmet edebilirsiniz. Büyükşehir yapılandırması da daha büyük kaynak ve daha iyi personel sunacağı için ve yeniden bir yapılandırma söz konusu olduğu için bu yapılandırmayı iyi bir şekilde organize ettiğimiz takdirde, zaten elimize daha fazla kaynak geleceği için bu bölgenin yaşanırlığını kısa sürede üst düzeye çıkarmayı planlıyorum. Ben her zaman zor işe talip oldum inşallah bu zor işin de üstesinden geleceğiz.

Kethaber: Hepimizin bildiği gibi belediyelerin güçlü bir ekibi olmazsa düzgün hizmet veremez. Siz Belediye Başkan Aday Adayı olarak ekibinizi oluştururken hangi kriterleri göz önünde bulundurarak ekibinizi oluşturacaksınız?

Şimdi bu bölgenin şartları belli bu bölgede belediyemizin kurulduğu takdirde ilk amacımız belediyemizin kamu binalarını belli bir bölgede kümelendirmek. Kamu binalarını kümelendirdiğimiz takdirde vatandaşımız o bölgeye geldiğinde bütün işlerini halledip çıkabilecek. Ve bu bölgede yeni bir cazibe merkezi olacaktır ve o cazibe merkezinin etrafında yeniden bir yapılaşma söz konusu olacaktır. Bizim arkadaşlarımızın belli bir komplesi yok. Biz en iyiyi biliyoruz demiyoruz ama biz en iyi bilenle çalışmaya talibiz. Yani bu bölgede sosyal belediyeciliği en iyi kim yapmışsa biz bundan fikir alacağız. Kentsel dönüşümü kim en iyi yapmışsa biz bundan fikir alacağız. Turizm yapılandırmasında şehrin önü nasıl açılacaksa bunu kim en iyi yapmışsa biz bundan fikir alacağız. Bunların örnekleri çevremizde çok uzağa değil komşu kentlerimizde mevcut. Dünyayı yeniden keşfetmeye gerek yok. Biz bu arkadaşlarımızla güzel bir empati içerisinde olup fikir alışverişinde bulunup işimizi en iyi şekilde yapmaya çalışacağız. Ben iyi organizasyon ve iyi iletişim ile bu işin çok zor olmayacağı kanaatindeyim.

Kenthaber: AK Parti Aday Adayısınız. Sizin söylemlerinize göre yüzde 99 aday olacaksınız. Yüzde 1’lik bir ihtimalde olsa aday kabul görmemeniz durumunda ne yapacaksınız?

Biz İnançlı insanlarız, bu iş bize hayırlı ise inşallah nasip olur bize hayırlı değilse inşallah nasip olmaz. Genel merkezimiz kimi uygun görürse kim aday olursa olsun biz o arkadaşımızın arkasında sonuna kadar durup ona destek vereceğiz. Bu adaylık bize nasip olur olmaz o önemli değil ama bizim en önemli vasfımız AK Partililiktir ondan sonra Necati Okay ve adaylık gelir. Onun için partimizin göstereceği adayın arkasında sonuna kadar duracağız her türlü tecrübemizi birikimimizi paylaşmaya hazırız dedi.. Haber özel kenthaber…..  


Etiketler: aday -adayı -necati -okay -kahramanmaraş -dulkadiroğlu -akparti -maraş -kenthaber -hizmetler -açıklama -

Diğer SİYASİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.