Bugun...
Bizi izleyin:İlk Defa Lisans Eğitimi Verecek Olan İnsan Ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nde İnceleme

Tarih: 03-09-2020 15:56:45 + -


Rektör Özgül, İnsan Ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nde İncelemelerde Bulundu


İlk Defa Lisans Eğitimi Verecek Olan İnsan Ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nde İnceleme

İstiklal Üniversitesi, 2020-2021 akademik yılından itibaren lisans düzeyindeki ilk öğrencilerini almaya başlıyor. 2020 YKS ile 41 öğrenci, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, İngilizce Mütercim - Tercümanlık Bölümü’ne yerleşirken, öğrencilerin eğitim yapacağı dersliklerde de hazırlıklar tamamlandı.

 

İstiklal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özgül ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Küçükönder, eğitim-öğretime başlanacak olan binayı gezerek incelemelerde bulundu. Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Fatma Yuvayapan’dan hazırlıklar ile ilgili bilgiler alan Rektör Özgül, çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Pandemi süreci doğrultusunda eğitimlerin yüz yüze veya online olarak yapılmasına ilişkin kararın ilerleyen günlerde verileceğini belirten Rektör Özgül, şunları kaydetti:

 

 

“Bilindiği üzere bu yıl ilk kez lisans düzeyinde eğitimlere başlıyoruz. Bunun için Onikişubat Belediyesi tarafından tahsis edilen Yamaçtepe Gençlik Merkezi’ni İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi İngilizce Mütercim-Tercümanlık bölümümüzün kullanımına sunduk. Buradaki tüm hazırlıklar da tamamlandı ve öğrencilerimizi bekliyor. Derslikler olsun, çeviri laboratuvarı ve konferans salonu ile oldukça kullanışlı bir bina ve şimdilik öğrencilerimiz burada eğitim-öğretime başlayacaklar. Tabi ki zor bir süreçten geçiyoruz. Hepinizin bildiği gibi pandemi dolayısıyla online eğitim yapma durumu da var. Bunun için de öğretim üyelerimiz gerekli altyapı hazırlıklarını yaptılar. Elbette ki biz öğrencilerimizin yüz yüze eğitim görmesinden yanayız. Ancak insan sağlığı her şeyden önemlidir. Bu nedenle eğitimlerin yüz yüze mi yoksa online olarak mı verileceğine, ilerleyen süreçte karar vereceğiz. Ben başta Onikişubat Belediye Başkanı Sayın Hanefi Mahçiçek olmak üzere belediye çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum. Gerçekten büyük emek vererek hazırladıkları bir binayı üniversitemize tahsis ettiler. Üniversitemizin kuruluş aşamasında verilen bu destek bizler için oldukça önemliydi. Diğer yandan üniversitemiz çalışanlarına ve değerli öğretim üyelerine de teşekkür etmek istiyorum. Üniversitemiz ve kentimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
Bu haber 6835 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Eğitim Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • maraskenthaber gazetemiz
  resim yok
 • Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
 • Manken
  Manken
 • Atatürk
  Atatürk
 • Fantastik
  Fantastik
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
  ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
 • Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
  Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
 • Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
  Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
 • Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
  Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
 • Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
  Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
 • Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
   Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
VİDEO GALERİ
YUKARI