Bugun...
Bizi izleyin:İstiklal Üniversitesi Yeni Binasında Hizmet Vermeye Başladı

Tarih: 11-01-2021 13:50:14 + -


Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi (KİÜ) Rektörlüğü, yeni binasında hizmet vermeye başladı.


İstiklal Üniversitesi Yeni Binasında Hizmet Vermeye Başladı

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi (KİÜ), altyapı çalışmaları tamamlanan yeni binasında hizmet vermeye başladı. 2018 yılında kurulan ve bugüne kadar Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’ne (KSÜ) ait Bahçelievler Yerleşkesinde hizmet veren KİÜ, yeni yılla birlikte yeni binasına taşındı.

 

Menderes Mahallesi Cumhuriyet Bulvarı üzerinde bulunan yeni hizmet binasında Rektörlük, Genel Sekreterlik ve idari birimlerin yer aldığı daire başkanlıkları hizmet verecek. KİÜ Rektörü Prof. Dr. Sami Özgül, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, KİÜ’yü yeni fiziki mekanına kavuşturmuş olmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi. Yeni hizmet binasında, başarılı çalışmalara imza atmak istediklerini ifade eden Rektör Özgül, şunları söyledi:

 

“Bilindiği üzere üniversitemiz kurulduğu günden bu yana KSÜ’ye ait Bahçelievler Yerleşkesinde faaliyetlerini sürdürmekteydi. Ardından rektörlük ve idari birimlerimizin kullanabileceği bir fiziki alan arayışına girdik. Yaptığımız çalışmalar neticesinde Cumhuriyet Bulvarı üzerindeki bu binanın en azından şimdilik üniversitemizin ihtiyaçlarına cevap verebileceğini düşündük. Yaptığımız görüşmelerin olumlu sonuçlanması ile de bu binayı satın aldık. Altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla, hem rektörlüğümüzü hem de idari birimlerimizi yeni binamıza taşıdık. Öte yandan Lisansüstü Eğitim Enstitümüz, Mimarlık, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültemiz ve Sağlık Bilimleri Fakültemiz ile bazı birimlerimiz bir süre daha Bahçelievler Yerleşkesinde hizmetlerine devam edecek. Bizler de yeni kampüs yerimiz belirlenene kadar geçecek süreçte çalışmalarımıza burada devam edeceğiz. Ben bu güne kadar geçen süreçte bizlere destek veren ve misafirperverlik gösteren KSÜ Rektörümüz Prof. Dr. Niyazi Can’a ve üniversite yönetimine şükranlarımı sunuyorum.”

 

KAMPÜS YERİ BELİRLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Rektör Özgül, KİÜ yerleşkesinin kurulacağı kampüs yeri belirleme çalışmalarının da devam ettiğini belirtti. Üniversite yönetimi olarak birkaç bölgedeki alternatif alanları tespit ettiklerini dile getiren Özgül, şöyle devam etti:

 

“Bir üniversitenin gelişimi için en önemli hususlardan birisi de şüphesiz yerleşeceği kampüsüdür. Bizler de üniversitemiz için en doğru kampüs alanının belirlenmesini istiyoruz. Üzerinde durduğumuz alternatifler üzerindeki hazırlıkları ve etütleri Ankara’ya taşıdık. Tabi ki bu uzun ve zor bir süreç. Cumhurbaşkanlığımızın riyasetinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile kentimizin yerel yönetimlerinden temsilcilerin yer aldığı bir komisyon, bu çalışmaların neticesinde üniversitemizin nihai kampüs yerini belirleyecekler.”

 

BÖLÜMLERİMİZİ AKTİF HALE GETİRİYORUZ

KİÜ bünyesindeki bölümlerin aktif hale getirilmesi ve öğrenci alınması için de çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Özgül, şu ifadeleri kullandı:

“Geçen yıl lisans düzeyindeki ilk öğrencilerimizi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Mütercim Tercümanlık Bölümüne almıştık ve kontenjanımız tamamen dolmuştu. Gelecek yıl ise Mimarlık, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültemiz çatısı altındaki Gastronomi ve Mutfak Sanatları ile İç Mimarlık Bölümlerimizi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi altındaki Hemşirelik ve Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümlerimizi açmak istiyoruz. Dolayısıyla bu bölümlerimize akademik personel alımlarımız devam ediyor. Özellikle Gastronomi alanında kentimizin sahip olduğu zenginlikler düşünüldüğünde bu bölümün oldukça verimli olacağına inanıyorum. Diğer yandan Elbistan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’ndaki programlarımızı da birbiri ardına açıyoruz. İnşallah bölüm ve programlarımızı açmaya, gelecek yıldan itibaren de bu bölümlere öğrenci almaya devam edeceğiz. Üniversitemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
Bu haber 1190 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • maraskenthaber gazetemiz
  resim yok
 • Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
 • Manken
  Manken
 • Atatürk
  Atatürk
 • Fantastik
  Fantastik
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
  ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
 • Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
  Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
 • Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
  Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
 • Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
  Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
 • Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
  Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
 • Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
   Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
VİDEO GALERİ
YUKARI