Bugun...
Bizi izleyin:Milletvekili Kılıç, KSÜ Avşar Yerleşkesine Yapılan Yatırımlara İlişkin Bilgi Aldı

Tarih: 07-01-2021 11:32:36 + -


Milletvekili Kılıç, KSÜ Avşar Yerleşkesine Yapılan Yatırımlara İlişkin Bilgi Aldı


Milletvekili Kılıç, KSÜ Avşar Yerleşkesine Yapılan Yatırımlara İlişkin Bilgi Aldı

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Avşar Yerleşkesinde yapımı devam eden ve tamamlanan yatırımlar hakkında Rektör Prof. Dr. Niyazi Can’dan bilgi aldı.

 

Yapımı devam eden KSÜ Tıp Fakültesi Morfoloji binasını ve 2019 yılında yapımı tamamlanan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve 2020’de yapımı tamamlanarak hizmet vermeye başlayan bölgenin en büyük kongre merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulunan Kahramanmaraş Milletvekili Kılıç, yapımı devam eden projeler ve tamamlanarak hizmete giren birimler hakkında Rektör Prof. Dr. Niyazi Can ve inşaat firması yetkililerinin sunumlarını dinledi.

 

Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gül Çitil Okur, Ak Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara ve Ak Parti teşkilat mensuplarının yer aldığı heyetle birlikte KSÜ Avşar Yerleşkesini gezen Milletvekili Kılıç, fiziki altyapısı, tecrübeli akademik ve idari personel kadrosuyla KSÜ’nün büyümeye ve gelişmeye devam ettiğini görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Eğitim, bilim ve teknoloji alanında Kahramanmaraş’ın öncü kuruluşu olan KSÜ’ye son yıllarda önemli yatırımlar gerçekleştirildiğini ifade eden Milletvekili Kılıç, şehrimiz ve ülkemize önemli kazanımlar sağlayacak yatırmaların gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

 

KSÜ’nün fiziki altyapısının geliştirilmesine katkı sunan herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan Rektör Can, yapımı tamamlanan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Kütüphane binası ve Kongre Merkezi ile önümüzdeki süreçte tamamlanması planlanan Tıp Fakültesi Morfoloji binası ile üniversitemizin bölgenin bilimsel, kültürel, sosyal ve sanatsal faaliyet merkezi olacağını söyledi.

 

70 milyon liraya mal olan KSÜ Kongre Merkezinin bölgenin en büyük ve donanımlı kongre merkezi olduğuna dikkat çeken Rektör Can, kongre merkezinde 1 adet 1500 kişilik çok amaçlı salon, 2 adet 350 kişilik salon, 6 adet 80 kişilik toplantı odasının yanı sıra çok sayıda sergi ve fuaye alanının bulunduğunu belirtti.

 

Kongre merkezinin ulusal ve uluslararası bilimsel, kültürel, sosyal ve sanatsal faaliyetlere cevap verebilecek yeterli donanıma sahip olduğunu vurgulayan Rektör Can, KSÜ’nün 3 bin 500 akademik ve idari personel ve 35 bin öğrencisiyle eğitim, bilim ve teknolojide şehrimiz, bölgemiz ve ülkemize hizmet vermeyi sürdürdüğünü ifade etti.

 

Milletvekili Kılıç ve beraberindeki heyet KSÜ Avşar Yerleşkesi içerisinde yapımı devam eden 2 bin kişilik öğrenci yurdu inşaatını da gezerek incelemelerde bulundu.
Bu haber 1206 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • maraskenthaber gazetemiz
  resim yok
 • Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
 • Manken
  Manken
 • Atatürk
  Atatürk
 • Fantastik
  Fantastik
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
  ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
 • Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
  Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
 • Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
  Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
 • Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
  Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
 • Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
  Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
 • Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
   Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
VİDEO GALERİ
YUKARI