Bugun...
Bizi izleyin:Şeyh Abdullah Taylan' Hocaefendi, İstanbul ve Ankara Barosunu kınadı.

Tarih: 29-04-2020 02:46:13 + -


Şeyh Abdullah Taylan' Hocaefendi, İstanbul ve Ankara Barosunu kınadı.


Şeyh Abdullah Taylan' Hocaefendi, İstanbul ve Ankara Barosunu kınadı.

Ülfet Vakfı Kurucu Başkanı Şeyh Abdullah Taylan' Hocaefendi'den, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Cuma Namazı Hutbesinde Allah’ın hükümlerini dile getirmesinden dolayı rahatsız olan İstanbul ve Ankara Barosunu kınadı.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ LAĞVEDİLMELİDİR…

 

 Üzülerek ifade ederim ki işitmekten ve ağzımıza almaktan dahi haya ettiğimiz bazı kavramların sözüm ona insan onuru ve haysiyetini savunması gerekenlerce baş tacı edildiği ; fıtratın, insanlık onuru ve haysiyetinin ise ayaklar altına alındığı bir acayip vakte utanarak şehadet ediyoruz.

 

 Esasında  İnsanlık tarihi şahitlikten ibarettir. Bizde cenabı mevlanın buyruğu ile adil şahit olmak esasıyla ‘’ HAKKI HAYKIRAN ’’ DİYANET İŞLERİ BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ . Sayın başkan İSLAMIN bir gereği olan - insan fıtratının ve neslin muhafaza edilmesi - düsturunu tamamen KURANİ bir ifade ile dile getirmiştir. Bu düsturun aksini idddia etmek insanlık onuruna, izzet ve şerefine  açıkca savaştan başka bir şey değildir.

 

 HEDEF İSLAMDIR ve  MÜSLÜMANLARDIR. AMAÇ MÜSLÜMANLARIN MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİNİ TAMAMEN AYAKLAR ALTINA ALMAK ve MÜSLÜMANLARI TAHRİK ETMEKTİR. 

 

 Bu topraklar yüzyıllardır İslam beldesidir. Bu milletin mayası imandır. Bu milletin imanı dün olduğu gibi bugünde ezanına, bayrağına, namusuna, şeref ve hürriyetine el ile dil uzattırmaz. Anadolu insanı ferasetiyle bu beyhude girişimleri boşa çıkaracak, ülkemizin huzur ve istikrarını kimsenin bozmasına yüksek irfanıyla müsaade etmeyecektir.

 

 İstanbul ; hilafetin merkezi, kutsal emanetlerin vatanıdır. Mazlum AYASOFYA’nın hüznünü taşıyan sinelerimiz bu gün maalesef tahammülüne dayanamadığımız yeni gamlara düçardır. Aile geleneğimizi, milli ve manevi hassasiyetlerimizi yerle yeksan eden kirli bir sözleşmenin;  ecdadımın İSLAMBOL’u , HZ. Peygamberin müjdesi, Eba Eyyüb El Ensari’nin, nice sahabe-i güzinin, meşayıhı izamın türbegahı KUTLU ŞEHİR İSTANBUL’a ( İstanbul sözleşmesi) atfedilmesi yüreklerimizi derinden yaralamaktadır.

 

Ahlak, millet, din ve vatan düşmanı bu güruhun bertaraf edilmesi ancak dayandıkları hukuki zeminin milli ve manevi değerlerimize uygun hale getirilmesiyle sağlanır. Zira bu sözleşmenin getirileri kutsal kitabımız Kuranın haber verdiği  Lut kavmi gibi Allah muhafaza helak sebeplerindendir. Yaşadığımız şu salgın günleri akıl ve ibret almak için kafi olmalıdır.

 

 Bu krizin yarın aşılamaz sorunlara sebebiyet vermemesi adına ; her vakit bu milletin kutsalını koruyup kollayan ve milletiyle yürüyen sayın cumhurbaşkanımızdan ricamız adı geçen kirli sözleşmeyi gündemimizden ve hayatımızdan çıkarmasıdır.

 

 Bu adımla inşallah ülkemizinde izzet ve iffeti korunmuş olacaktır. Bu konuda sayın cumhurbaşkanımızın duyarlılığına güveniyoruz. ALLAH HAYIRLI İŞLERDE KENDİLERİNİ MUVAFFAK EYLESİN VE AYAKLARINI KAYDIRMASIN.

 

BU GÜN MİLLET VE İNSANLIK OLARAK DÜÇAR OLDUĞUMUZ SALGIN HASTALIKTAN DA EN KISA VAKİTTE BİZLERİ KURTARIP SIHHAT VE AFİYETE KAVUŞTURSUN. ÜLKEMİZİ GÖRÜNÜR GÖRÜNMEZ BELALARDAN KORUYUP İÇ VE DIŞ MİHRAKLARIN KİRLİ  HESAPLARINDAN  MUHAFAZA EYLESİN. AMİN !

 

 

BİRLİK, BERABERLİK ve KARDEŞLİĞİMİZ DAİM OLSUN.

 
Bu haber 25807 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • maraskenthaber gazetemiz
  resim yok
 • Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
 • Manken
  Manken
 • Atatürk
  Atatürk
 • Fantastik
  Fantastik
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
  ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
 • Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
  Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
 • Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
  Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
 • Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
  Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
 • Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
  Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
 • Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
   Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
VİDEO GALERİ
YUKARI