Bugun...
Bizi izleyin:


Ebru sema Akkurt


Facebookta Paylaş

SİYASETİN MAHMUT HOCASI
Tarih: 23-12-2020 17:44:00 Güncelleme: 23-12-2020 17:44:00


 

Maraskenthaber okurları merhaba bu yazımda şehrimize değer katan, değerli insanları değerlendireceğim..

Mesleğinde eski ama siyasette yeni,

Yeni dediğime bakmayın öğrencilik dönemlerinde ocak terbiyesi almış pişmiş kişidir aslında.

Siyasete geçtiğimiz günlerde merhaba diyen Mahmut hoca akademisyen kimliği ile bu şehrin en yerli ve milli Kahramanmaraş’a sevdalı bir adam.

Kahramanmaraş’ın değerlerini bilen çocukluğunu babasının yanında çıraklık yaparak geçiren akademik hayatında ise, Mahmut hocalığına zül getirmeden bu zamana taşıyan bir isim Mahmut hoca “bu arada Mahmut hoca” dediysek hababam sınıfının Mahmut hocası değil!

Siyasetin Mahmut hocası, disiplin ehli, nazik, yardımsever, anlayışlı, sevecen, büyük birlik partisi genel başkan yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu.

Büyük birlik partisi genel başkan yardımcılığına getirilen Yardımcıoğlu, merhum genel başkan Muhsin Yazıcıoğlu’nun başlattığı siyasi hareketin bayrağını ileriye taşıyacak.

 Çok heyecanlı, çok hevesli bir genel başkan yardımcısı olduğunu gördük. sohbet imkanımız oldu. Fikirleri, ülke menfaatini gözeten söylemleri ve milliyetçi duruşu ile parti genel merkezinde ve siyasi çevrelerde adından çok söz ettireceğe benziyor.

Bu zamana kadar akademisyen kimliği ile tanıdığımız Mahmut Yardımcıoğlu Kahramanmaraş’a ve eğitim camiasına bakış açısı çok farklı projelerinin olması. Bir konuşmasında Türkiye’nin sosyal, ekonomik şeritte, politikalarının değişmesinin gerektiğini ve Türkiye’nin gelecek nesillere bırakacağı mirasın önemini de vurgulamıştı. Bundan sonraki siyasi hayatında ne yapacak imzasını nasıl kullanacak sizlere bu sayfalardan yazacağız.

 Dava adamı diyebileceğimiz bir adam Yardımcıoğlu davasının arkasından sonuna kadar gidebilecek kararlı, cesur ve akıllı, Kahramanmaraş’ın yarınlarında önemli katma değeri olabilecek kişilerden, çünkü! Kahramanmaraş’ın yetiştirdiği nadir insanlardan, esnafını tanıyor geçmişine sahip çıkıyor bu memleketin her sokağını karış karış bilen sorunlarına hakim, Türkiye siyasetini, dış siyaseti yakından takip ederek gündemi olabildiğince inceleyen bir değer Yardımcıoğlu..

Bakalım geçmişte neler yapmış akademik kariyeri ve çalışmaları neler?

PROF.DR. MAHMUT YARDIMCIOĞLU KİMDİR?

Genel başkan yardımcısı olarak BBP Başkanlık Divanına seçilen Kahramanmaraşlı işletmeci-ekonomist Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, 1975 Kahramanmaraş doğumlu olup, Ekmekçi mahallesi kütüğüne kayıtlıdır.

1997 yılında KSÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu olan Yardımcıoğlu; 2005 yılında Selçuk Üniversitesi’de finans doktorası yaptı. 2012 yılında muhasebe ve finansman alanında Doçent, 2018 yılında Profesör oldu. Halen KSÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde öğretim üyesi olarak çalışıyor. Kahramanmaraşlı işletmeci-ekonomist Prof.Dr Mahmut Yardımcıoğlu,BBP Genel Başkan Yardımcısı oldu. Kariyeri ve yaptığı çalışmalar dolu dolu yazmaya kalkışsak bu sayfalarda okumaya sıkılırsınız diyerek kısa kesiyorum..

Artık Bize de, Hayırlı Uğurlu olsun Demek düşer başarılar diliyorum..Bu yazı 15303 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
 • Manken
  Manken
 • Atatürk
  Atatürk
 • Fantastik
  Fantastik
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • Bebişler
  Bebişler
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
  ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
 • Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
  Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
 • Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
  Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
 • Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
  Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
 • Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
  Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
 • Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
   Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
VİDEO GALERİ
YUKARI